Nezařazené

Tanec s archetypy

A co to vlastně ty archetypy jsou?

Jsou to jakési pravzory či vzory chování, myšlení a cítění a pracovali s nimi už v antice. Dnes je můžeme nacházet v literatuře, mytologii a zejména v psychologii. V té s nimi začal pracovat C. G. Jung a podal jejich detailní popis.

🌸 My ale začneme zlehka, a tak je nebudeme složitě definovat, ale budeme si s nimi hrát. Tedy alespoň k tomu Tě teď zvu. 😉 Ke hře, k tanci.

Během letošního roku si chci postupně zatančit s několika archetypy a poznat tak, co se v nich (=v nás) všechno skrývá.

Představ si archetyp jako soubor vzorců chování, podle kterých se můžeme v určitých situacích chovat automaticky, nebo vědomě.

🌸 A právě vědomá práce s archetypy je pro mě ten vábivý tanec.

🌸 Leden se stal podporou pro Královnu 👑, která se nebojí své síly, ví, kde má hranice a spolu s mocí umí nést i zodpovědnost.

žena a vlk

Únorem nás provede Divoška 💃se svou divokou, nespoutanou sílou.

🌸 Takový popis může trochu vyděsit, ale ve skutečnosti je to spíš balzám na duši, protože když pustíme Divošku ke kormidlu, zbavíme se strachu z toho, co “na to” řeknou ostatní, i z našich vlastních předsudků, a můžeme tak svobodně plynout přesně takové, jaké jsme.

🌸 Některá se ponoří víc do opravdové divokosti, ať už v radosti, smyslnosti nebo v umění, pro jinou bude naopak přirozená jemnost a ženskost v mužském světě.

🌸 Jednu může Divoška zavézt do ledové vody, druhou podpoří v jejím rozhodnutí zůstat ještě další rok na rodičovské dovolené.

🌸 Divoška nepřikazuje, co je správné pro ostatní, Divoška Ti pomáhá zjistit, co je dobré pro Tebe, a udělat to.

Pokud si chceš (nejen) s Divoškou zatančit, zvu Tě do FB skupiny Pramen života ženy, kde ji právě zkoumáme. 😉